Mistrovství Evropy 2014

01.05.2014 12:42

Ve dnech 7-13 dubna 2014 proběhlo v běloruském Minsku Mistrovství Evropy v bojovém umění Taekwon-do. Za domácí třebíčský oddíl Taekwon-do byl na tuto soutěž reprezentačním trenérem nominován Jaroslav Mašek, držitel druhého mistrovského stupně (danu). Tento závodník má se závoděním bohaté zkušenosti, které získal za jeho působení v národní reprezentaci. Mezi jeho nejlepší výsledky patří např. 3 místo na MS v Argentině a 3 místo na ME v Skotsku. Tyto „zářezy na pažbě“ získal v kategorii seniorů (18-39 let). Do reprezentačního dresu se znovu oblékl po několikaleté pauze a hned na jeho první soutěži ve veteránské kategorii (40-49 let) se mu podařil skvělý comeback, když získal zlatou medaili v technických sestavách, a stříbro ze sportovního boje a silového přerážení. Tímto výkonem se stal nejúspěšnějším závodníkem v mužské kategorii z celé české výpravy. Celkově na této prestižní soutěži Čeští taekwondisté vybojovali sedmnáct zlatých medailí. K nim přidali deset druhých a dvacet třetích míst. V pořadí zemí skončili celkově třetí za vítězným Ruskem a druhým Bulharskem. Náročný několikaměsíční trénink se 41 závodníkům nakonec vyplatil. Po čtyřech letech se Češi znovu dostali mezi tři nejlepší týmy v Evropě. Se stejným nasazením hodlají bojovat i v srpnu na mistrovství světa v Tádžikistánu.

Na mistrovství světa se Jaroslav Mašek již začal připravovat a my doufáme, že svoje výkony zopakuje a ještě lépe překoná