Mistrovství ČR v Taekwon-do ITF

20.11.2012 22:27

Ve dnech 9.-11. listopadu 2012 se konalo v Nymburku Mistrovství české republiky. Tohoto závěrečného letošního klání se zúčastnilo na 333 soutěžících z 26 oddílů Taekwon-do ITF. Za třebíčský oddíl Taekwon-do Koguryo nastoupil Vojtěch Fiala, Pavel Zejda, Patrik Mikeš, Jiří Matoušek, Tomáš Sotolář, Josef Kobiela a Tomáš Mikeš. Role kouče se zhostil hlavní trenér oddílu a bývalý reprezentant  ČR Jaroslav Mašek. Sobota patřila žákovské a juniorské kategorii. Tento den se podařilo získat cenný kov pouze Tomáši Mikešovi, který pro Třebíč získal bronzovou medaili ve sportovním boji. Neděli zahájil ziskem třetího místa v technických sestavách seniorské kategorie A Pavel Zejda. Dobrou formu potvrdil Tomáš Sotolář, který ve sportovním boji kategorie B, získal zlatou medaili. Ve stejné váhové kategorii pak vybojoval jeho týmový kolega Josef  Kobiela třetí místo. T. Sotolář později ještě přidal do své sbírky medailí stříbro ze speciálních přerážecích technik nohou ve výskoku. V nejprestižnější kategorii seniorů A ve sportovním boji poté obhájil loňské prvenství v těžké váze Vojtěch Fiala, který si nakonec připsal i první místo v silovém přerážení. Loňské zlato ze silového přerážení týmů opět s přehledem obhájil seniorský tým mužů. Zklamáním pro seniorský tým byl ale zisk bronzové medaile ze sportovního boje, když jim ve vyrovnaném zápase s Brnem těsně utekl postup do finále. Největší tahouni týmu (V. Fiala a P. Kundela) se ale nechali slyšet, že na MČR 2013 seniorský tým ve sportovním boji zvítězí a zopakuje tak zisk titulu v této kategorii z roku 2005. Celkově se tedy na letošním MČR třebíčská škola umístila na 8 místě co do úspěšnosti se ziskem 4 zlatých, 1 stříbrné a 4 bronzových medailí. Tímto výkonem předstihli třebíčští i svého věčného rivala Brno, které na tuto soutěž vyslalo 39 závodníků. Závodní sezóna roku 2012 je téměř u konce a my doufáme, že se příští rok bude třebíčským závodníkům opět dařit.