Mistrovství české republiky 2014 v bojovém umění Taekwon-do ITF

22.11.2014 10:55

V listopadu 2014 proběhlo v Brně mistrovství české republiky v bojovém umění Taekwon-do ITF. Třebíčský oddíl na tuto soutěž nominoval 10 závodníků (J. Mašek, V. Fiala, T. Sotolář, J. Matoušek, P. Zejda, T. Fejta, M. Matoušek, A. Adámková, J. Antoňů, V. Švaříček) kteří si pod vedením kouče R. Matouška v konkurenci 400 závodníků z 25 škol TK-D nevedli vůbec špatně. Jednu zlatou z boje a jednu stříbrnou ze silového přerážení získal Jaroslav Mašek, který se tímto výkonem stal nejúspěšnějším veteránem letošního mistrovství. Dvě zlaté medaile ze sportovního boje a ze silového přerážení seniorů vybojoval Vojtěch Fiala. Stříbro získal Tomáš Sotolář ze sportovního boje seniorů. Bronzovou medaili ze sportovního boje získali Jiří Matoušek (senior), Alžběta Adámková (juniorka) a Jiří Antoňů (žák). Velikým úspěchem bylo, když tým seniorů (Fiala, Matoušek, Sotolář, Fejta, Zejda) obhájil loňské vítězství a opět zvítězil v prestižní disciplíně sportovní boj týmů. O skvělé kvalitě třebíčských závodníků hovoří i fakt, že V. Fiala, T. Sotolář aj. Matoušek byli pozváni reprezentačním trenérem J. Mračkem na výběrové soustředění české reprezentace, které proběhne začátkem příštího roku.