Liga V kolo Štenberk a STM Ostrava

24.10.2013 11:51

LIGA

Dne 19.10.2013 proběhlo ve Štenberku již páté kolo ligového utkání v bojovém umění Taekwon-do. Na této soutěži, kde se závodí pouze ve sportovním boji třebíčský oddíl reprezentovalo pět závodníků a to Vojtěch Fiala, Jiří Matoušek, Tomáš Sotolář, Patrik Mikeš, Josef Kobiela a Pavel Zejda. V tomto kole se třebíčští utkali pouze se dvěma týmy a to s Opavou (loňský celkový vítěz) a Karvinou. V prvním kole se po dramatických soubojích těsně podařilo třebíčským borcům nad Opavou zvítězit. V dalším kole ale nedali Karviné žádnou šanci a zvítězili ve všech třech zápasech, které stačí k vítězství. Součástí ligy je i tzv. pyramida mistrů, ve které soutěží ti nejlepší borci z ČR i zahraničí. Tato byla tentokrát obsazena nadějnými juniorskými borci. Z Třebíče byl ředitelem soutěže nominován Patrik Mikeš, kterému se podařilo svůj první zápas vyhrát a postoupit do finále. Ve finále vedl celá dvě kola, ale těsně před koncem posledního třetího kola utržil několik zásahů, které vedly k výhře brněnského závodníka. Jednalo se o jedno z nejlepších utkání celé soutěže, což ocenila potleskem celá sportovní hala. Třebíč se po tomto výkonu drží na druhé pozici a rozhodující boj ji čeká 14.12.2013 na velkém finále v Havířově.

STM

Dne 20.10.2013 proběhla v Ostravě republiková soutěž STM (středisko talentované mládeže). Toto středisko sdružuje ty nejlepší žáky (do 14 let) a juniory (do 18 let) z celé republiky do jednotlivých středisek. Jednalo se prakticky o mistrovství ČR juniorů a žáků. Za středisko jižní Morava byli z třebíčského oddílu vysláni na tuto soutěž sourozenci Mikešovi a to Patrik a Tomáš. Patrik se vzhledem ke svému věku účastnil této soutěže již naposled a rozloučení to bylo vskutku úspěšné. Ve sportovním boji získal v nejtěžší váhové kategorii zlatou medaili a z technických sestav si odnesl bronz. K tomu připojil stříbro ze sportovního boje týmů a silového přerážení týmů. Tomáš se v silné konkurenci také neztratil, když svými výhrami ve sportovním boji týmů pomohl získat pro sebe a pro tým stříbrnou medaili. Stříbro si také odnesl ze silového přerážení týmů. Obou borcům gratulujeme a Patrikovi přejeme hodně úspěchů v seniorské kategorii.