Brno team open 2012

12.11.2012 11:57

Brno Open 2012

Dne 21. 10. 2012 proběhl v Brně již třetí ročník soutěže v bojovém umění Taekwon-do ITF Brno Open 2012. Jedná se o soutěž týmů (5 závodníků+1 náhradník), které soutěží v disciplíně technické sestavy a sportovní boj. Jednotlivé týmy bývají složeny ze závodníků, kteří v některých případech trénují i jiná bojová umění než Taekwon-do a tak mohou překvapit odlišným stylem boje. Soutěží se ale podle pravidel Taekwon-do. Letošní open brali třebíčští borci jako přípravu na blížící se Mistrovství ČR (to proběhne ve dnech 9-11.11.2012 v Nymburku). Třebíčský oddíl Taekwon-do Koguryo tentokrát reprezentoval Vojtěch Fiala, Pavel Zejda, Patrik Mikeš, Jiří Matoušek a Tomáš Sotolář. Soutěž začala technickými sestavami, kde celý tým získal krásné druhé místo a to i přes to, že původní plán byl se této kategorie nezúčastnit. Poté následoval sportovní boj, kde byly týmy rozděleny do dvou skupin. Ve skupině A byl oddíl z Třebíče, Brna a Olomouce. Věčnou slávu (alespoň v oddílovém měřítku) si vydobil Vojtěch Fiala, když porazil i favorizovaného vedoucího brněnského oddílu Taekwon-do Libora Macháně (člen národní reprezentace, mezinárodní instruktor a držitel V. danu v Taekwon-do). K dobrému jménu třebíčského Taekwon-da přispěl i Tomáš Sotolář, který dobře provedeným kopem do hlavy z otočky „uspal“ na jednu minutu o hlavu vyššího závodníka z Brna a vybojoval remízu. Bojovníci z Třebíče potom nedali žádnou šanci závodníkům z Olomouce a s přehledem zvítězili. O postup ze skupiny se pak musel utkat V. Fiala s L. Macháněm. V tomto zápase se ale karta obrátila a Fiala těsně prohrál. Třebíčští dále bojovali o třetí místo s Opavou, kdy v tomto zápase naši borci opět podali dobrý výkon, který v rozhodujícím zápase zpečetil skvělým výkonem a vítězstvím Patrik Mikeš. Celkový výsledek Třebíčských závodníků byl tedy jedna stříbrná a jedna bronzová medaile. Děkujeme tímto všem závodníkům za dobrou reprezentaci Třebíče a věříme, že tato příprava přispěje k podání co nejlepších výkonů na blížícím se MČR.