Oddílové závody 1. prosince 2012

02.12.2012 20:45

V sobotu 1. Prosince 2012 se ve sportovní Hale L. Pokorného uskutečnily jak je již tradicí závody v bojovém umění Taekwon-do ITF. Tyto závody pořádal pro své členy oddíl Taekwon-Do Koguryo Třebíč. Celkově se na závodech sešlo na 15 závodníků, z nichž nejmladšímu bylo pouhých 8 let. Oddíloví trenéři si pro své svěřence nachystali soutěž v technických sestavách, sportovním boji a v silovém přerážení. Disciplíny byly rozděleny dle věku u technických sestav na mladší (do 12 let) a starší. U sportovního boje byla rozhodující váha (do 50 kg a nad 50 kg). Silové přerážení bylo pouze pro starší 12 let. Aby bylo zaručeno, že si všichni pořádně zacvičí, závodilo se systémem každý s každým. V kategorii technických sestav starších nakonec zvítězil Tomáš Fejta a v kategorii mladších Tadeáš Janík. Stejně to dopadlo i kategorii sportovní boj, kdy vítězem váhové kategorie nad 50 kg se stal T. Fejta a váhové kategorii do 50 kg dominoval T. Janík. Ze silového přerážení získal zlatou medaili opět T. Fejta, kdy se tímto stal nejúspěšnějším závodníkem soutěže. Tímto výkonem se ale také zařadil do skupiny trenérů a na příštích oddílových závodech bude zastávat funkci rozhodčího nebo kauče. Závody proběhly v přátelském duchu a jistě pomohli všem závodníkům – členům oddílu k uvědomění si svých předností i slabých stránek. Závody jistě posloužily i upevnění dovedností před blížícími se zkouškami na technické stupně, které proběhnou v prosinci. Na závěr bychom chtěli vyzdvihnout výkon dvou nejmladších závodníků Daniela Homoly a Adama Němečka, kteří se soutěže zúčastnili i přesto, že cvičí teprve od konce září 2012. Tito dva závodníci se spolu utkali v technických sestavách (základní techniky) a poté ve sportovním boji, kde podali moc dobrý výkon. Pokud v cvičení nepoleví, tak o nich ještě uslyšíme.